Жозе Мурињо го помина Алекс Фергусон и стана тренер со најмногу победи во европските купови

By

Откако Рома вчеравечер го победи Хелсинки, Жозе Мурињо стана тренер со најмногу победи во европските купови.

dobivaj vesti na viber

Тој сега има 107 победи, една повеќе од сер Алекс Фергусон, кој со своите тимови оствари 106 победи во европските купови во кариерата.

Португалскиот тренер по победата рече дека се надева на уште многу победи со неговиот тим, оти фудбалерите на Рома се во одлична форма оваа сезона.

Ќе ви се допадне