17.10.2021

 “Кој е тука идиот“- за смеење до солзи

Хит театарската претстава “Кој е тука идиот” ќе биде одиграна на 1 и 2 ноември, во Дом на АРМ, во Скопје, со почеток во 20ч. Главните улоги во претставата ги имаат познатиот...

На „Силјан штркот шанца“ во МНТ

Театарската претстава „Силјан штркот шанца“ на Дејан Дуковски, денес е на репертоарот на МНТ. Улогата на Силјан ја игра Александар Михајловски, а во претставата глумат и Нино Леви, Магдалена Ризова -...

„Театар Комедија“ со хуманитарна претстава за Сара од Охрид

„Театар Комедија“ се приклучува на хуманитарната акција за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид на која ѝ е дијагностицирана ANEMIA APLASTICA, болест што ја напаѓа коскената срж и...

На смеење со „Жена ми се вика Борис“

Пологамија, брак од интерес, разврат, неверство, развод... „Театар комедија“ вечерва повикува на смеење со претставата „Жена ми се вика Борис“ во режија на Синиша Евтимов. „Секое препознавање на одредени стории,...

Тарик Филиповиќ во МНТ со приказната за Ќиро Блажевиќ

Во МНТ, утревечер (23.10) хрватскиот актер Тарик Филиповиќ со монодрамта „Ќиро Блажевиќ“. Почеток во 20 часот-приказната за познатата фудбалска легенда, спакувана во модрамта на “хрватскиот милионер“

„Првин ќе ме земеш, после ќе ме…“ вечерва во Театар комедија

На репертоарот на „Театар комедија“, вечерва (2 октомври) е претставата „Првин ќе ме земеш, после ќе ме...“. Претставата почнува во 20 часот. „Прво реално шоу во Театар комедија. Вие режирајте...

„Еден месец на село“ вечерва во МНТ

Вечерва (2 октомври) од 20 часот во Македонскиот народен театар ќе игра претставата „Еден месец на село“. Претставата е работена по дело на Иван Сергеевич Тургењев. Во главните улоги...

„Вардарски Пастуви“ во Театар Комедија

28.09. 2018 Вардарски Пастуви во театар Комедија во  режија на Синиша Евтимов. Улоги: Џаро – Атанас Атанасовски, Брзи  – Валентин Костадиновски - Тино, Жица – Жарко Димоски, Касап – Илија Илиоски, Лепи –...

„Партија реми“ во Драмски театар

„ПАРТИЈА РЕМИ“ вечер ќе се игра во Драмски театар, престава во режија на Виолета Џолева.Улоги :ВЕЛЕР МАРТИН - ЃОКИЦА ЛУКАРЕВСКИ и ФОНСИЈА ДОРСИ - МАЈА ВЕЉКОВИЌ ПАНОВСКА Содржина: Еден човек и...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.