24.05.2022

„Театар Комедија“ со хуманитарна претстава за Сара од Охрид

„Театар Комедија“ се приклучува на хуманитарната акција за помош на 15-годишната Сара Настеска од Охрид на која ѝ е дијагностицирана ANEMIA APLASTICA, болест што ја напаѓа коскената срж и...

На смеење со „Жена ми се вика Борис“

Пологамија, брак од интерес, разврат, неверство, развод... „Театар комедија“ вечерва повикува на смеење со претставата „Жена ми се вика Борис“ во режија на Синиша Евтимов. „Секое препознавање на одредени стории,...

Тарик Филиповиќ во МНТ со приказната за Ќиро Блажевиќ

Во МНТ, утревечер (23.10) хрватскиот актер Тарик Филиповиќ со монодрамта „Ќиро Блажевиќ“. Почеток во 20 часот-приказната за познатата фудбалска легенда, спакувана во модрамта на “хрватскиот милионер“

„Првин ќе ме земеш, после ќе ме…“ вечерва во Театар комедија

На репертоарот на „Театар комедија“, вечерва (2 октомври) е претставата „Првин ќе ме земеш, после ќе ме...“. Претставата почнува во 20 часот. „Прво реално шоу во Театар комедија. Вие режирајте...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.