24.05.2022

Во МНТ игра „Еден месец на село“

„Еден месец на село“  вечерва во МНТ со печеток во 20 часот . Картата чини 300 денари

Кармина Бурана“ во МОБ

Македонската опера и балет ви ја најавува  изведбаta на најпопуларната сценска кантата „Кармина Бурана“ од германскиот композитор Карл Орф. На втори април со почеток во 20 часот публиката ќе може...

„Тероризам“ вечерва во МНТ

Претставата „Тероризам“ во режија на Јордан Симонов, вечерва ќе биде прикажана во Македонскиот народен театар. Претставата почнува во 20:00 часот.

Да го поздравиш и да ми го бациш во МКЦ

Да го поздравиш и да ми го бациш е документарна претстава, авторско дело на четворица актери и еден режисер. Ја раскажува приказната за растењето, за соништата за себеостварувањето и...

На смеење со Aтанас и Тино во Театар „Комедија“

Комедијата „Не сега драга“, од современиот англиски автор и актер Реј Куни, е комедија на забуни, смешни ситуации и интересни карактери. Дејството се одвива во хотел, за време на...

„Животот е прекрасен“ вечер во МНТ

Претставата „Животот е прекрасен“ вечерва можете да ја погледнете во Македонски Народен театар. Во претставата во главните улоги настапуваат Никола Ристановски, Биљана Драгичевиќ Пројковска, Сашко Коцев, Тања Кочовска. Почеток во 20 часот.

„Рајмонда“ вечерва во МОБ

Балетската претстава „Рајмонда“ од Александар Глазунов вечерва ќе биде изведена во Македонската опера и балет со почеток во 20 часот. „Рајмонда“ е балет во два чина. Светската премиера е одржана...

На смеење со „Вардарски пастуви“

„Вардарски пастуви“ е скопска урбана приказна за маалска група другари на кои најголема љубов им е ФК „Вардар“. Во недостиг на пари, барајќи низ огласите за работа, наидуваат на...

Романтика во Театар Комедија

„Дони Дарк“ е романтична комедија која раскажува за процесот на осамостојување на едно младо слепо момче и неговата социјална интеграција во општеството. Поради својата тематика, која ги опфаќа правата...

„Енималс“ во кино „Култура“

Премиерно оваа сезона претставата „Енималс“ од Угљеша Шајтинац во кино „Култура“. Претставата е од 20:00 часот. Можете да резервирате билети на меил адресата [email protected] или преку нашата ФБ страна во...

Stay connected

81,350FansLike
469FollowersFollow
3,100SubscribersSubscribe

Популарно

Џез фестивал на дуети во „Менада“

Клубот Менада вечерва го организира последниот дел од „Џез фестивалот на дуети“. Вечерта ќе почне со проекција на Let’s Get Lost. За музичкиот дел од фестивалот...

Фестивал на Новиот германски филм

Фестивалот на Новиот германски филм почнува на 2 мај со комедијата „100 работи” во „Милениум“, а проекциите потоа, од 3 до 6 мај, продолжуваат во кино...

Сабота со Староградски Мелос

Сабота за уживање во убаво друштво, вкусна храна и добра музика со „Староградски Мелос“, само во гостилница „Ла Тана“. Забавата почнува во 21 часот.