(Фото) Анте Гаџа ги виде галиите во Скопје

By

Новиот ракометар на Вардар, Анте Гаџа, веќе е во Скопје. Тој на Инстаграм објави слика од кејот, покрај галиите, додека ја држи во раце неговата двегодишна ќерка.

Хрватскиот репрезентативец е меѓу првите ракометари кои пристигнаа во Скопје пред почетокот на новата сезона. Тој е еден од неколкуте засилувања што ги направи клубот откако Михајло Михајловски го презеде  Вардар од Сергеј Самсоненко.

Во Вардар оваа сезона доаѓаат и Филип Талевски, Гоце Георгиевски, хрватскиот играч Ловро Јотиќ, францускиот голман Кантеграл, со рускиот лев бек Санталов, полскиот репрезентативец Патрик Валчак, а најавено е дека за клубот ќе потпише и српскиот репрезентативец Марко Вујин. Тренер на тимот е Стевче Алушовски.

Ќе ви се допадне

4Anime: Beyblade Burst Dynamite Battle anime episode 23 online free at https://4anime.biz watch anime free

Website https://animeflv.uk: Watch Chiruran 1/2 animeflv Episode 12 anime online

Watch Gegege no Kitarou (1985) Episode 115

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Emoneyspace: https://www.emoneyspace.com/forum/index.php?action=profile;u=568897

Speedrun: https://www.speedrun.com/user/animeflixnl