Почина кошаркарот на Црвена ѕвезда, Мајкл Оџо

By

Нигерискиот кошаркар Мајкл Оџо, кој играше на позицијата центар на „Црвена звезда“, почина во Белград на 27 години. Тој имал срцев удар на индивидуален тренинг, потврдија од клубот.

Оџо играше во Србија од 2017 година. Претходно овој месец бил заразен од коронавирусот, но оздравел од болеста и се врати на тренинзите.

Оџо играше за американскиот универзитет Флорида стејт, а во 2017 имаше неуспешен обид да влезе на НБА-драфтот. Затоа почна да игра за српскиот ФМП, а потоа во 2018 година потпиша за Ѕвезда. Со клубот во две сезони одигра 108 меча, со просек од 4.9 поени и 3 скока во сезоната 2018/19.

Ќе ви се допадне

Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 2 at Funimation funimation chromecast

My Hero Academia 3 (Dub) (https://gogoanime.be/m/wD3X) Episode 25 at GoGoAnime the daily life of the immortal king gogoanime