Димитар Ѓоргиев стана светски шампион во кик-бокс

By

Македонскиот кик-боксер Димитар Ѓоргиев ја освои титулата светски шампион на првенството што се одржува во Италија. Тој во дисциплината лоу-кик во категорија до 81 кг го победи претставникот од Босна и Херцеговина, Никола Дробњак, 3:0 на поени. Ова е четврта титула светски шампион на Ѓоргиев, кој ја освои титулата и во 2011, 2013 и 2015 година.

Ќе ви се допадне

Watch Hunter x Hunter: The Last Mission (Dub) Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Goulart Knights: Evoked the Beginning Black animeheaven Episode Full sites like animeheaven

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Hanayaka Nari, Waga Ichizoku: Kinetograph (https://animeflv.uk/m/K4J1) Episode 2