Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар за Наполи

By

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го одигра јубилејниот 100. натпревар за италијанскиот прволигаш Наполи. Тој влезе во игра на почетокот на второто полувреме од 15 коло во Калчото, кој Наполи го играше на гости протиб Сасуоло.

Наполи поведе со двата гола на Руиз и Мертенс,  но до крајот на натпреварот Сасуоло израмни на 2-2 со головите на Скамака и Ферар.

Наполи остана лидер во Серија А со 36 бодови, еден повеќе од второпласираниот Милан.

Македонскиот репрезентативец игра во Наполи од јули 2019 година. Во италијанскиот клуб дојде од Фенербахче за 16 милиони евра. На досегашните 100 настапи за клубот постигна шест голови и има четири асистенции.

Ќе ви се допадне

anime streaming. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch subbed anime The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

watch anime dub To Your Eternity

dubbed anime My Hero Academia Season 5 (Dub)

AnimeDao Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

DARLING in the FRANXX (Dub)