Елмас потпиша со „Наполи“ до 2025 година, ќе заработува 1,8 милион евра од сезона

By

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас го продолжи договорот со италијанскиот клуб „Наполи“ до август 2025 година. Тој со новиот петгодишен договор ќе заработува по 1,8 милион евра од сезона.

„Наполи“ денес потврди дека Елмас останува во клубот, а договорите ги продолжиле и Ди Лоренцо и Марио Риу.

Елмас нема постојано стартно место во тимот на Џенаро Гатузо, но одигра 36 натпревари оваа сезона и постигна еден гол. Тој во „Наполи“ дојде лани од „Фенербахче“. Претходно играше за македонскиот клуб „Работнички“.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven animehaven: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://animeheaven.pro/m/xp0B) Episode 24

AnimeTV my anime tv: Watch The Promised Neverland Season 2 Episode 5.5 Episode Full (https://animetv.cc/m/9kY3/ep-1)