(Фото) Лајовиќ победи па разви српско знаме со ликот на Ѓоковиќ

By
Српскиот тенисер Душан Лајовиќ оствари голема победа во првото коло на Австралијан опен, откако го победи Мартон Фучович со 3-2 во сетови, а големо внимание привлече неговата прослава со знаме на кое беше ликот на Новак Ѓоковиќ.

На знамето стои и пораката: „Ви се допаѓало тоа или не, најголемиот на сите времиња“.

dobivaj vesti na viber

Не е исклучено Лајовиќ да биде казнет за овој свој гест.

 

 

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

gogo anime tv One-Punch Man

GoGoAnime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

anime streaming My Hero Academia Season 5

gogoanime in Komi Can’t Communicate

Attack on Titan Season 3 Part 2

tải go88