(Фото) Лајовиќ победи па разви српско знаме со ликот на Ѓоковиќ

Српскиот тенисер Душан Лајовиќ оствари голема победа во првото коло на Австралијан опен, откако го победи Мартон Фучович со 3-2 во сетови, а големо внимание привлече неговата прослава со знаме на кое беше ликот на Новак Ѓоковиќ.

На знамето стои и пораката: „Ви се допаѓало тоа или не, најголемиот на сите времиња“.

Не е исклучено Лајовиќ да биде казнет за овој свој гест.

 

 

Scroll to Top