(Фото) Меси се пофали дека има 300 милиони фанови на „Инстаграм“

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси, се пофали дека има 300 милиони фанови на „Инстаграм“. Тој објави колаж-фотографии од семејството и освоените награди.

dobivaj vesti na viber

„Веќе сме 300 милиони. Ве прегрнувам“, рече тој и им се заблагодари на поддршката.

Меси е вториот најпопуларен фудбалер на интернет зад Кристијано Роналдо, кој има 395 милиони фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)

Scroll to Top