(Фото) Меси во дресот на Марадона се прости од својот идол

By

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, во дресот на Марадона се прости од својот идол. Меси во мечот од 11. коло во шпанското првенство, против Осансуна. го облече дресот на Њуелс, првиот клуб на Марадона со бројот 10.

Мечот на Камп Ноу заврши со убедлива победа на каталонскиот клуб од 4:0. Меси го постигна последниот гол за Барселона во 73. минута и истиот го прослави во дресот на Марадона.

Ќе ви се допадне

Watch In Another World With My Smartphone (Dub) Episode 6 at KissAnime konosuba kissanime

Watch Dragon Ball Super (Dub) Episode 127 at website https://animeheaven.pro black clover anime heaven