(Фото) Столе, Кире и Алиоски го одбележаа 50. јубилеен настап за Македонија

By

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа 50 јубилеен настап за Македонија. Пред натпреварот со Германија тие добија дресови со бројот 50 на нив.

За потсетување, Македонија вчера го загуби мечот против Германија со 4:0 и сега има само теоретски шанси за пласман на Светското првенство. Германија стана првата репрезентација која во квалификациите успеа да избори пласман за понатаму.

Германија ја победи Македонија и стана првата европска репрезентација која се квалификуваше на Светско во Катар

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online, English anime online HD

AniWatch: Sonic Soldier Borgman: Madnight☆Gigs! anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

Animepahe: Anima anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime stream

Flame of Recca (Dub) Episode 42

Harlock Saga: The Ring of the Nibelung Episode 6