(Фото) Турски фудбалер загина во сообраќајна несреќа

By

Фудбалерот на Коњаспор, Ахмет Чалик, загина во сообраќајна несреќа, во близина на Анкара. Според турските медиуми, Чалик изгубил контрола врз автомобилот и излетал од патот. Починал на лице место.

Чалик кариерата ја започна во 2011 година во Генчербилригки, по 6 години се пресели во Галатасарај, а од 2020 година играше за Коњаспор. Сезонава настапи на 18 натпревари.

Чалик играше на 8 натпревари и постигна еден гол за репрезентацијата на Турција.

Ќе ви се допадне

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

ani watch me Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside

anime to watch High School DxD

english dubbed anime Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub)

AniWatch Attack on Titan Season 3