Ѓоковиќ е прв носител на Австралија опен

By

Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ, и официјално ќе биде првиот носител на Австралија опен, соопштија организаторите на турнирот.

dobivaj vesti na viber

Првиот Гренд слем на сезоната ќе почне на 17 јануари, а организаторите од вторникот официјално потврдија по 32 играчи носители во двете конкуренции.

Зад српскиот тенисер следат Данил Медведев од Русија, Александар Зверев од Германија, Стефанос Циципас од Грција, Андреј Рубљов од Русија, а шести носител ќе биде Рафаел Надал од Шпанија.

 

Официјалната ждребка за Австралија опен е закажана за 13 јануари.

Ќе ви се допадне

dubbed anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

My Hero Academia (Dub) Episode 8

4anime. biz The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

4Anime The Rising of the Shield Hero (Dub) Episode 17

4Anime Hunter x Hunter (2011)

tải go88