Ѓоковиќ си замина од Австралија

By

Новак Ѓоковиќ си замина од Австралија. Toj си замина денеска откако Федералниот суд ја отфрли неговата жалба на одлуката на австралиската влада да му ја поништи визата.

dobivaj vesti na viber

Тенисерот не ги убеди судиите да спречат негова депортација и да му дозволат да игра на Австрлаија Опен иако не беше вакциниран против ковид. Ѓоковиќ рече дека е разочаран од одлуката, но дека нема да се жали.

Тој ја напуштил земјата од аеродромот во Мелбурн со авион на „Емирејтс“ и заминал за Дубаи. Поради депортацијата, тој во наредните 3 години ќе има забрана за влез во Австралија.

За потсетување, Ѓоковиќ има освоено рекордни 9 титули на Австралијан опен, но овојпат нема да има шанса да ја брани титулата.

Судот одлучи Ѓоковиќ да ја напушти Австралија, тенисерот рече дека е разочаран, но нема да се жали

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

watch animes TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

GoGoAnime Redo of Healer Episode 4

watch subbed anime The Rising of the Shield Hero (Dub)

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat

Fairy Tail

tải go88