Италијански судија убиен во неговиот дом

By

Италијанскиот фудбалски судија Даниеле де Сантис (33) и неговата девојка Елеонора Манта (30) биле убиени во домот на судијата во Лече.

Де Сантис и неговата девојка биле избодени со нож. Нивните тела ги пронашле соседите па ја известиле полицијата.

Де Сантис во кариерата судел 130 натпревари во Серија Ц, а во Серија Б во 2017 година го судел мечот помеѓу Пиза и Беневенто.

Причините за убиството се истражуваат.

Ќе ви се допадне