Кумановецот Андреја Краљевски е шампион во Ендуро мотоспорт

By

Андреја Краљевски ја освои шампионската титула во Ендуро Е1 класата, а како што велат од клубот, ова е огромен успех за нив бидејки за прв пат имаат шампион од Куманово во мотоспортот. Сторм рајдерс од Куманово се пласираше на 3.место на подиумот во клубови во Ендуро дисциплина при доделување на наградите за 2021 година во Ендуро и Морокрос на шампионатот на Македонија, од страна на Мото федерацијата, пренесе Кумановски муабети.мк

dobivaj vesti na viber

Денис Николиќ Гареја го освои третото место на подиумот во Ендуро Е1 класата, воедно и подиум од трето место во мотокрос МX2 класата (мотори до 250cc).

„Сторм рајдерс тим“  од Куманово за 2021 година беше организатор на две ендуро трки од македонскиот шампионат кои се одржаа на добро познатата патека Забел во Старо Нагоричане. Мото Клубот Сторм Рајдерс Тим Куманово е формиран на 29.8.2019 и брои 14 члена од кои 7 се активни возачи (тркачи).

Клубот исто така имаше добри резултати во 2020 година беше пласиран на третото место на подиумот во клубови во Ендуро дисциплина, но и покрај овие позитивни резултати клубот досега немаше спонзори.

 

 

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

AniWatch SK8 the Infinity (Dub)

AniWatch Banished from the Hero’s Party, I Decided to Live a Quiet Life in the Countryside Episode 9

AniWatch Tokyo Revengers

aniwatcher The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

tải go88