„Лакост“ ќе ја раскине соработката со Ѓоковиќ ?

By

Француската компанија „Лакост“ би можела да ја прекине соработката со Новак Ѓоковиќ. Најдобриот светски тенисер, по 11.дневната голгота во Австралија, денес се врати во Белград.

dobivaj vesti na viber

Светските медиуми објавија дека „Лакост“, во најкус рок ќе побараат состанок со Ѓокови, за да утврдат што се се случувало во Мелбурн.

„Австралиските власти му ја укинаа визата на Новак Ѓоковиќ и поради тоа тој нема право да настапи на Австралија опен. Поради тоа ќе стапиме во контакт со Новак Ѓоковиќ за да поминеме заедно низ се она што се случуваше во Мелбурн. На сите им посакуваме добар турнир и им се заблагодаруваме на организаторите што направија турнирот да се одржи безбедно за сите учесници“, стои во објавата од „Лакост“.

Шпекулациите говорат дека компанијата ќе ја раскине соработката со Ѓоковиќ.

Ќе ви се допадне

https://animefreak1.com/. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime dub Attack on Titan Season 2 (Dub)

JUJUTSU KAISEN

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 5

online anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

One Piece

tải go88