Македонија се пласира на Европското првенство 2021 година

By

Репрезентацијата на Македонија за првпат успеа да се пласира на едно eвропското првенство. Со победата на Грузија од 1:0, вечерва на „Динамо арена“ во Тбилиси селекторот Игор Ангеловски и неговите фудбалери изборија пласман на Европското првенство 2021 година.

dobivaj vesti na viber

Херојот за Македонија беше Горан Пандев, кој по мајсторската акција на Елмас и Нестеровски, успеа да го постигне најзначајниот погодок во неговата кариера.

Европското првенство ќе се игра од 12 јуни до 12 јули следната година, а домаќини ќе бидат 12 градови во исто толку држави. Македонија ќе биде дел од Ц-групата и ќе дебитира на 13 јуни против Австрија, на мечот што ќе се игра во Букурешт.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english anime AnimeHeaven DARLING in the FRANXX (Dub)

watch anime dub AnimeHeaven Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

AnimeHeaven To Your Eternity Episode 13

AnimeHeaven Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

To Your Eternity Episode 17

tải go88