Малдини сака да го донесе Серхио Рамос во Милан

By

Италијанските медиуми пишуваат дека Милан почнал преговори со ПСЖ за да го ангажира Серхио Рамос. Италијанскиот прволигаш е во потрага по дефанзивен играч откако се повредија Кјаер и Томори, па Паоло Малдини веќе разговарал со спортскиот директор на ПСЖ, Леонардо.

dobivaj vesti na viber

Серхио Рамос лани летото се пресели во ПСЖ како слободен играч, но пропушти поголем дел од сезоната поради повреда. Шпанецот ретко добива шанса да заигра, па Милан сака да го донесе на позајмица до крајот на сезоната.

ПСЖ е спремен да го пушти, но сега се очекува одговор од Рамос. Тој наводно не сака да се пресели во Милано само на позајмица туку да направи траен трансфер во тимот.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Fairy Tail

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

ANIMEFLIX Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub) Episode Full

So I'm a Spider, So What? Episode 21

english anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

tải go88