Милан сака да го купи Енис Барди

By

Италијанскиот клуб Милан сака да го купи македонскиот фудбалер Енис Барди. Медиумите во Италија пренесоа дека Италијаните подготвуваат понуда за уште во јануари го донесат на Сан Сиро. Тие сакаат да го купат Барди од Леванте за 5 милиони евра.

dobivaj vesti na viber

На Барди му истекнува договорот во јуни и тогаш ќе може да го земине како слободен агент. Шпанските медиуми пак пишуваат дека за Барди бараат 9 милиони евра.

Покрај Милан за него заинтересирани се и шпанкиот тим Реал Сосиедад, италијанскиот тим Торино и францускиот Олимпик Мареј.

 

 

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

AnimeHeaven Naruto Episode 214

anime sites AnimeHeaven JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

Fairy Tail Episode 168

AnimeHeaven Attack on Titan Final Season Part 2 Episode 2

AnimeHeaven Dragon Ball Super

tải go88