Објавени номинациите за гол на годината

By

Фифа го објави списокот за единаестте голови кои ќе конкурираат за наградата Пушкаш. Гласањето е веќе отворено и ќе трае до 17 декември. Победникот ќе биде прогласен на церемонија организирана од ФИФА.

Номинирани за најдобри голови се:

Луис Диас

Бразил – Колумбија на Копа Америка на 23 јуни 2021

Готје Ен

Шамоа Ниорте – Оксер во Лиг на 20 април 2021

Ерик Ламела

Арсенал – Тотенхем во Премиер лига на 14 март 2021

Валентино Лазаро

Баерн – Борусија (М) во Бундеслига на 8 ноември 2020

Ријад Махрез

Зимбабве – Алжир во квалификации за АФКОН нз 16 ноември 2020

Сандра Овусу-Анса

Кумаси – Суприм Лејдис во женската лига на Гана на 8 мај 2021

Вангелис Павлидис

Вилем II – Фортуна во Ередивиси  на 16 мај 2021

Даниела Санчес

Керетаро – Атлетико во женската лига на Мексико на 16 јануари 2021

Патрик Шик 

Чешка – Шкотска на ЕУРО 2020 на 14 јуни 2021

Мехди Тареми

Челси – Порто во УЕФА Лига на шампиони на 13 април 2021

Керолајн Вир

Манчестер Сити – Манчестер Јунајтед во женската лига на Англија на 12 февруари 2021

 

 

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

JUJUTSU KAISEN (Dub)

AnimeHeaven The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

dubbed anime AnimeHeaven The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeHeaven JUJUTSU KAISEN

animes online AnimeHeaven Attack on Titan Season 2 (Dub)