„Пежо“ ја прекина соработката со Новак Ѓоковиќ

By

Автомобилската компанија „Пежо“ ќе го раскине договорот со Новак Ѓоковиќ. Тие соработуваа од 2014 година, а компанијата реши да го повлече спонзорството откако Ѓоковиќ рече дека нема да се вакцинира. Под знак прашалник се и настапите на некои од турнирите.

dobivaj vesti na viber

„Не, нема да го продолжиме спонзорскиот договор со Ѓоковиќ“, рече првиот човек на „Пежо“, Карлос Таварес.

Јавноста шпекулираше дека големите спонзори ќе го напуштат Ѓоковиќ, откако тој не доби дозвола да настапи на „Австралија опен“. „За потсетување, Пежо“, пред почетокот на турнирот во Дубаи, изјавија дека ќе останат со Ѓоковиќ. Покрај нив, Ѓоковиќ има договори и со „Лакост“ и „Хуболт“.

Ќе ви се допадне

Go88 – Trang trò chơi Tài Lộc ăn tiền ảo lãnh tiền thật go88 là trò gì Go88 apk - Hệ thống game bài đổi thưởng uy tín

SunWin - Game bài uy tín - Link vào Sun Win mới nhất 2022 online sunwin hướng dẫn tại sunwin