По два негативни, третиот тест за корона на Горан Иванишевиќ е позитивен

By

Поранешниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ е позитивен на кoронавирусот. Откако имал два негативни теста, третиот тест на тренерот на Новак Ѓоковиќ покажал дека тој е заразен со Ковид-19. Ова го потврди и самиот тенисер преку Инстаграм.

„За жал, по два негативни теста во последните 10 дена, штотуку ги дознав резултатите. Денешниот, трет тест по ред е позитивен на Ковид-19. Се чувствувам добро и немам никакви симптоми. Сакам да ги известам сите оние коишто беа во контакт со мене, дека сум позитивен и ќе ги замолам да ги преземат сите потребни чекори за да се заштитат себеси и своите најблиски. Јас продолжувам со својата рано започната самоизолација. Им посакувам на сите заразени што поскоро да закрепнат“ – напишал тој.

Иванишевиќ беше дел од „Адрија тур“ на Новак Ѓоковиќ и во Белград и во Задар. Откако неколку тенисери и нивните блиски се заразија со корона, и Иванишевиќ направи неколку теста, но тие досега беа негативни.

Ќе ви се допадне

AniWatch: Mizu no Kotoba (Dub) anime episode Full online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

https://twistmoe.net anime websites

TAMAYOMI: The Baseball Girls (Dub) Episode 12

Website https://animefreak.ws: Watch One Punch Man 2nd Season Commemorative Special animefreak Episode Full hunter x hunter animefreak

Cplusplus: https://www.cplusplus.com/user/animeflixnl/

Cycling74: https://cycling74.com/author/60dbc6bfa87778412f9b0c2f