По тркачкиот викенд во Италија, Иџе Стефановски позитивен на корона

By

По тркачиот викенд во Италија, македонскиот автомобилист, Игор Стефановски Иџе, објави дека е заразен со Ковид-19. Тој веста ја објави на социјалните мрежи.

„За жал, позитивен! Сега малку одмор и да се надеваме дека сè ќе биде во ред“, напиша тој на „Фејсбук“.

Поради пандемијата со коронавирусот и големиот број рестрикции во Европа, Иџе го пропушти најголемиот дел од тркачката сезона, но се натпреваруваше на последните трки и освои бодови во ТЦР Италија шампионатот.

Ќе ви се допадне