Почина ракометната репрезентативка Јулија Партенко, која играше за Кометал и за Вардар

By

Вчеравечер ненадејно почина Јулија Николиќ (порано Партенко), поранешна репрезентативка на Македонија.  Имаше 38 години. Таа во својата кариера го носеше дресот на Кометал Ѓорче Петров и Вардар.

Партенко дојде во Македонија во 2003 година во тимот на Кометал Ѓорче Петров и брзо после тоа успеа да се најде и во репрезентацијата на Македонија. Шест години го носеше дресот на ѓорчепетровки, а потоа замина во Ускудар. Играше и во Франција и една сезона во Звезда Звенигород пред во 2013 година да дојде во Вардар.

Кариерата ја заврши во Вардар две години подоцна, а со Македонија беше дел и од големите натпреварувања. Важеше за голем борец на теренот. Во последните шест години беше надвор од ракометот.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Gee Dor Dor's Space Adventure (Dub) anime episode Full online free at https://animetv.cc stream anime to tv

Watch Anime on Ads-free Website Animekisa

Watch anime online for free at Animepahe anime

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official