Поранешната на Роналдо купи фудбалски клуб

By

Поранешната девојка на Кристијано Роналдо, Чилеанката Даниела Чавез, го купила фудбалскиот клуб Rancagua Sur Sports Clu, кој се натпреварува во третата дивизија во Чиле.

Таа вели дека има намера да го направи овој клуб еден од најдобрите во земјата. Чавез беше во центарот на вниманието кога се впишти во авантура со Криситјано Роналдо, фудбалерот што ја изневери со светскиот модел Ирина Шајк.

Чавез се прослави и за време на Копа Америка кога го покажуваше своето тело на натпреварите на репрезентацијата на Чиле. Сега поранешната плејбој-зајчица реши да се впутши малку посериозно во фудбалот.

„Уште еден предизвик, но поубав предизвик, затоа што тоа е клубот од мојот град. Ќе дадеме сè од себе за да влеземе во професионалната лига“, изјавила атрактивната Чавез.

 

Ќе ви се допадне

AnimeTV anime tv shows netflix: Attack on Titan Season 3 (https://animetv.cc/m/3pLk) Episode 12

AniWatch watch anime free: Watch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba (Dub) Episode 1