Поранешниот претседател на Реал Мадрид почина од коронавирус

By

Поранешниот претседател на Реал Мадрид Лоренцо Санз, почина од коронавирус. Санз почина вечерва на 76 годишна возраст. Тој бил донесен во вторникот во болница како последица од коронавирусот.

Санз имал зголемена температура, а во болница стигнал откако се посомневал дека боледува од коронавирус. Неговиот син вели дека прво одбивал да биде однесен во болница, се до моментот кога бил во тешка состојба.

Санз беше прв човек на „кралскиот“ клуб во периодот од 1995 до 2000 година и со истиот освои две европски титули.

Ќе ви се допадне

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time (https://animeflix.nl/m/Zw4j) Episode Cam 10min at ANIMEFLIX animeflix hero academia

That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 5 at website https://kissanimeonline.com. See more kiss anime