Поранешниот претседател на Реал Мадрид почина од коронавирус

By

Поранешниот претседател на Реал Мадрид Лоренцо Санз, почина од коронавирус. Санз почина вечерва на 76 годишна возраст. Тој бил донесен во вторникот во болница како последица од коронавирусот.

Санз имал зголемена температура, а во болница стигнал откако се посомневал дека боледува од коронавирус. Неговиот син вели дека прво одбивал да биде однесен во болница, се до моментот кога бил во тешка состојба.

Санз беше прв човек на „кралскиот“ клуб во периодот од 1995 до 2000 година и со истиот освои две европски титули.

Ќе ви се допадне

AniWatch Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Website https://animetv.cc: Watch Gurazeni: Money Pitch animetv Episode 12 anime tv shows

Website https://twistmoe.net: Watch Plastic Little (Dub) twistmoe Episode Full watch anime online

AnimeBee: Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans (Dub) anime episode 25 online free at https://animebee.to anime sites

Kit: https://kit.co/animeflixnl

Gogoanimelol wixsite: https://gogoanimelol.wixsite.com/my-site