По 173 дена од срцевиот удар, Ериксен почна да тренира

By

Данскиот фудбалер Кристијан Ериксен повторно тренира. Пред 173 дена Ериксен колабира на теренот за време на мечот Данска – Финска од ЕВРО 2020 и лекарите одвај се изборија за неговиот живот. На Данецот му беше вграден дефибрилатор, па поради тоа веќе не смее да игра во Италија, иако е под договор со Интер до крајот на јуни 2024 година и од ФИФА добива плата од 7 милиони евра годишно, колку што му е договорот со „нераѕурите“.

Се шпекулира дека во следната сезона би можело да заигра за Ајакс, но во моментов Ериксен тренира со персонален тренер во тренинг-центарот на Оденсе Болдклуб и тоа е прв конкретен чекор кон негово враќање на терените.

Ериксен во јуниорските денови играше за Оденсе, од каде што премина во Ајакс во 2009 година. Потоа беше член и на Тотенхем и Интер.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 6

anime sites Naruto: Shippuden

online anime ANIMEFLIX That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

ANIMEFLIX Bleach Episode 359

ANIMEFLIX My Hero Academia