(Видео) ЕХФ го избра голот на Дибиров за еден од најубавите во Лига шампиони

Играчот на Вардар Тимур Дибиров се најде во тимот на колото во Лига на шампиони во изборот на ЕХФ, а неговиот гол против Елверум беше избран за вториот најубав гол шампионатот.

dobivaj vesti na viber

Дибиров и Вардар имаа одлична вечер и го победија Елверум со 39:30. Тимур постигна седум гола и се наметна во изборот за најдобрата седумка за последното коло од групната фаза во елитното европско натпреварување.

За потсетување, Вардар за прва пречка во нокаут фазата од Лигата на шампионите ќе го има Веспрем.

Scroll to Top