(Видео) Хари Кејн погоди од пенал и го откри полот на своето трето дете

By

Најдобриот фудбалер на Англија и Тотенхем, Хари Кејн, ќе стане татко третпат. Тој и неговата сопруга имаат две ќерки, а сега ќе добијат и син. Радосната вест ја споделија со другите на оригинален начин.

Познатиот пеналџија Кејн мораше да погоди од пенал за да го открие полот на бебето. Неговата сопруга закачи балон на пречката, кој Кејн требаше да го погоди. Целиот настан го следеле нивните роднини и пријатели преку апликацијата „Зум“.

Кога го погоди балонот, во воздухот се растури син прав, што претставуваше знак дека Кејн ќе добие син.

 

View this post on Instagram

 

We are having a Boy 😍💙

A post shared by Harry Kane (@harrykane) on

Ќе ви се допадне

Hero Return (https://gogoanime.be/m/oogY) Episode 12 at website https://gogoanime.be kenja no mago gogoanime

Watch Tsukimichi -Moonlit Fantasy- Episode Preview at website https://animeflix.nl. See more animeflix netflix