(Видео) Организаторот на „Златната топка“ сакаше да ја избрка жена му на Меси додека се фотографираа, но фудбалерот не му дозволи

By

Организаторот на доделувањето на „Златната топка“ за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Антонела, додека се фотографираа со децата, но фудбалерот не го дозволи тоа.

Тој ѝ рече да се врати и заедно позираа пред големиот број репортери. Меси на изборот на France Football дојде со сопругата и тројцата синови. Антонела дојде во златен фустан, а синовите носеа исти костими како и Меси.

„Видете ја Антонела. Таа не се облекла како некој што ќе заврши на второто место. Таа дојде тука за да победи“, коментираа фановите на „Твитер.

За потсетување, Меси и Антонела се запознале кога имале само 5 години. Според некои извори, нивната врска ја почнале уште во средното учлиште, а наводно Меси уште кога имал 9 години, сакал таа да му биде жена.

Ќе ви се допадне

https://animeheaven1.com/. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english dubbed anime Dragon Ball Super (Dub)

watch anime dub AnimeHeaven Dragon Ball (Dub)

animeheaven app Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Part 2

Josee, the Tiger and the Fish

Boruto: Naruto Next Generations