(Видео) Пред 27 години Шекил заби преку Дражен и го скрши кошот

By

Пред 27 години натпреварот меѓу Орландо Меџик и Њу Џерси мораше да биде прекинат, затоа што играчот на домашниот тим, центарот Шекил О’Нил го скрши кошот.

dobivaj vesti na viber

Шекил во акцијата на Орландо, скокна преку Дражен Петровиќ и ја скрши цела конструкција. Тогаш популарниот Шек како дебитант покажа дека ќе биде еден од најдобрите играчи.

Ќе ви се допадне

sunwin

sun win

tải sunwin

sunwin apk sunwin club tải sunwin

sunwin tài xỉu game bài sunwin sunwin tài xỉu