(Видео) Пред 27 години Шекил заби преку Дражен и го скрши кошот

By

Пред 27 години натпреварот меѓу Орландо Меџик и Њу Џерси мораше да биде прекинат, затоа што играчот на домашниот тим, центарот Шекил О’Нил го скрши кошот.

Шекил во акцијата на Орландо, скокна преку Дражен Петровиќ и ја скрши цела конструкција. Тогаш популарниот Шек како дебитант покажа дека ќе биде еден од најдобрите играчи.

Ќе ви се допадне