(Видео) „Престани да ме клоцаш, серко“, Меси се изнервира на првиот меч со новиот тренер

By

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси, за време на првиот подготвителен натпревар во новата сезона со Роналд Куман на тренерската клупа, влезе во непријатен дуел со еден од одбранбените фудбалери на второлигашот Химнастик Тарагона, Хавиер Рибелјес.

„Што правиш, идиоту? Ќе престанеш ли да ме клоцаш, серко“, му рекол Меси на Рибелјес.

Меси на првиот натпревар што се одигра во саботата, по трансфер-сагата што се случи во изминатиот период и неговото заминување од Барселона, изгледаше незаинтересирано, без желба за надигрување и нерасположено, пишуваат шпанските медиуми.

Барселона го доби натпреварот со 3:1.

Ќе ви се допадне

Website https://animefreak.ws: Watch Ai Yori Aoshi animefreak Episode 24 animefreak

https://animekisa.in watch anime dub

Website https://kissanime.mx: Watch The World is Still Beautiful kissanime Episode 12 kissanime monster

AnimeHeaven: Code-E anime episode 12 online free at https://animeheaven.pro animeheaven dragon ball

Godotengine: https://godotengine.org/qa/user/animefreakws

Codechef: https://www.codechef.com/users/animefreakws