(Видео) Роналдињо е позитивен на коронавирус

Поранешната фудбалска бразилска ѕвезда Роналдињо, е позитивен на коронавирус. Поранешниот ас на Барселона и Милан, преку социјалните мрежи објави дека е заразен со Ковид-19.

dobivaj vesti na viber

Тој отрил дека мора да биде две недели во самоизолација, но дека нема никакви симптоми. Роналдињо планирал да присуствува на еден фудбалски натпревар во бразилскиот град Бело Хоризонте, но сега вели дека е спречен во тоа.

Scroll to Top