Висар Муслиу потпиша со германскиот клуб Инголштад

By

Фудбалерот и македонски репрезентативец Висар Муслиу (27) денеска потпиша договор со германскиот второлигаш Инголштад.

dobivaj vesti na viber

„Многу сум среќен што потпишав за ФК Инголштад 04. Посебно е тоа што ќе играм во Германија. Првите импресии ми се позитивни, едвај чекам да се запознаам со тимот. Ќе го дадам својот максимум“, изјави Муслиу кој веќе го одржа својот прв тренинг со новите соиграчи.

Од клубот му посакаа добредојде на Твитер.

Стандардниот репрезентативен дефанзивец дојде од редовите на унгарски МОЛ Фехервар за кој настапуваше од 2019 година и на 60 натпревари постигна два гола. Додека за македонската репрезентација досега има остварено 40 настапи.

Инголштад се наоѓа во незавидна позиција. Тој е на последното место на табелата во втората германска лига со 10 бода, седум помалку од 16-пласираниот Сандхаузен кој се наоѓа на позиција која му носи бараж натпревар за опстанок.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak SK8 the Infinity (Dub) Episode 7

AnimeFreak Death Note Episode 31

stream anime online My Hero Academia Season 2

animes online AnimeFreak My Hero Academia (Dub)

AnimeFreak Naruto: Shippuden (Dub) Episode 494

tải go88