Загина светскиот шампион во сноубординг Марко Грлиќ додека снимаше реклама

By

Во тешка несреќа во Австрија загина легендарниот словенечки сноубордер Марко Грлиќ (38), поранешен младински светски првак. Како што објавија словенечките медиуми, Грлиќ загинал додека снимал промотивно видео во ски-центарот Селден.

Грлиќ снимал тежок спуст, по што пропаднал во длабок снег и удрил во карпа, која не се гледала од големата снежна покривка. Бидејќи не носел заштитна кацига, загинал на местото на падот. Спасувачите итно го префрлиле во болница, а лекарите се обиделе да го реанимираат, но не успеале.

Словенецот беше еден од најуспешните сноубордери. Четири пати беше јуниорски светски првак, беше и втор во Светскиот куп, а освојуваше медали на Икс-игрите, по што се повлече и се посвети на промоцијата на овој спорт.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

BANANA FISH

4Anime SK8 the Infinity Episode 8

My Hero Academia Season 4 Episode 21

That Time I Got Reincarnated as a Slime

english anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO