Жозе Мурињо не го бива за готвење

By

Новиот тренер на Тотенхем, харизматичниот Жозе Мурињо, откри дека не го бива за готвење, пренесува британски „Сан“. Португалецот, кој до неодамна беше тренер на Манчестер јунајтед, во интервју за британскиот весник вели дека знае само да испржи јајца и колбаси.

dobivaj vesti na viber

„Не ме бива многу во кујната. Затоа и престојував во хотел. Ако живеев сам во куќа, ќе морав самиот да готвам и да чистам. А не сакам да го правам тоа. Ќе морав и да  пеглам, а не знам како. Сèи што знам од домаќинството е да испржам јајца и колбаси“, вели Мурињо.

Трофејниот тренер, кој има 56 години, седеше на клупата на „ѓаволите“ од 2016 до 2018 година.

Ќе ви се допадне

go88 binh88 go88 ra đời năm nào chơi go88 trực tuyến

sunwin không rút được tiền live chat sunwin game bài sunwin truc tuyen