Актерката се откажа од својот препознатлив стил – за една вечер

Препознатлива по беспрекорно испегланата коса, Деми Мур сепак направи краток преседан.

И тоа модно – кога минатиот викенд се појави на свеченост без косата до колковите, за која имаше безброј пребарувања на Google.

Според Мери Клер, Деми решила да ја трансформира правата коса, па се препуштила на вештите раце на нејзиниот фризер Питер Савиќ, кој и направил брановидна фризура исушена на воздух.

Стилот беше тенденциозно неуреден за да остави впечаток на лежерност, а актерката зрачеше со гламур со шминка сведена на минимум и прекрасен фустан.

Scroll to Top