Брановидната фризура е најпопуларна оваа пролет

Најновата тренди фризура оваа пролет актуелна помеѓу познатите светски ѕвезди се нежните извиткани прамени коса како бранови, кои не се строго дефинирани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé Kardashian (@khloekardashian)

Оваа фризура можете да се постигне на неколку начини, со помош на пегла за коса, фигаро или сплетена коса во плетенки со кои ќе преспиете.

View this post on Instagram

 

A post shared by Megan Fox (@meganfox)

По виткање на косата, за целосен ефект потребно е да ја исчешлате косата во иста насока, а потоа да нанесете масло за коса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1)

 

Scroll to Top