Дуа Липа привлече внимание на забава во Њујорк: фустан со длабоко деколте и необичен изрез

Дуа Липа присуствуваше на синоќешната гала „Тајм 100“ во Њујорк, а ги привлече погледите во фустан на Шанел со необично деколте.

28-годишната британска кантавторка заслепуваше во скроен фустан на Шанел на галата „Тајм 100“ во Њујорк.

Белиот фустан од тантела беше извезен со кристали и цветни детали.

Изгледот на Липа беше инспириран од колекцијата Métiers d’art 2023/24 на модната куќа.

Фустанот имаше и длабоко V-деколте и црна машна под која го истакна папокот со мал необичен исечок.

Носеше и неколку фенси дијамантски прстени, како и ѓердан што стигнуваше меѓу нејзиното деколте.

Нејзината црвена коса беше обликувана во „лесни бранови“, а изгледот го комплетираше со едноставна шминка.

Scroll to Top