(Фото) Северина диктира мода за плажа

By

Сезоната на плажа и костими за капење почна. Според многумина, костим за капење и очила за сонце е сè што е потребно.

dobivaj vesti na viber

Сепак, постојат разни детали што ќе го зачинат вашиот изглед, а ќе направат да изгледате како вистинска кралица на стилот.

Судејќи по фотографиите што ги додаде на својот инстаграм-профил, Северина е една од најголемите кралици кога станува збор за стилот на плажа.

Корисни совети од хрватската пејачка како да изгледате тренди на плажа.

Шапка
Тој е на врвот на оваа листа со причина. Шапката е неизбежен моден детаљ во текот на летото, особено на плажа. Покрај тоа што ќе направи да изгледате грациозно, ќе ве заштити и од сонцето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Марама
Речиси секоја девојка го има ова во својот плакар. Изберете го вашиот фаворит и врзете ја околу вашата глава, исто како што направи Северина. Ќе изгледате многу смело и урбано. Марамата може да послужи и како одличен трик доколку сте во оние денови кога вашата коса изгледа несовршено.Можете да ја врзете и околу раката, слободно разгорете ја фантазијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Наметка
Наметката одлично ќе ве послужи доколку сакате да одите од плажа на пијачка или ручек. Нема потреба да се пресоблекувате и да барате фустан. Едноставно, земете наметка и чувствувајте се опуштено.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Реси
Ова лето задолжителни се ресите. Изберете го омиленото парче облека со реси и бидете во тренд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Ќе ви се допадне