Французинките ова лето диктираат мода со жолти нијанси

By

Лето, сонце – топлите денови и убавото време ни нудат совршена можност својата гардероба да ја опремиме со лежерни фустани, лесни здолништа и нежни маички или блузи. Секако, и кај бојата можеме да експериментираме повеќе отколку инаку. Французинките ова лето ја избраа жолтата нијанса, бојата на сонцето. Жолтата боја внесува пријатна свежина во нашиот изглед, дури и кога некои денови се облачни или дождливи.

dobivaj vesti na viber

 

View this post on Instagram

 

current favorite color 🍋

A post shared by Milena Karl (@milena.karl) on

Ќе ви се допадне