(Галерија) Кич и гламур на отворањето на Канскиот филмски фестивал

By

Раскошни фустани, гламур и кич доминираа на црвениот тепих на отворањето на 75. Кански филмски фестивал, кој почна вчера. Фестивалот, кој ќе трае до 28 мај, на едно место ги собра најважните имиња од светот на филмот, а почна со премиерата на филмот „Топ ган: Маверик“.

dobivaj vesti na viber

На црвениот тепих се прошетаа Ева Лонгорија, Џулиен Мур, Ребека Хол, француската глумица Амандин Петит и многу други. Избраа елегантни креации со многу камења, светки, тантела, пердуви и тил. Иако повеќето фустани беа црни, имаше и такви што избраа фустани во розова, жолта или сина боја, а имаше и златни и фустани во сребрена боја.

Фото: EPA-EFE

Ќе ви се допадне

play go88.vin go88 cổng game cách tải game go88

sunwin otp SUNWIN - Game bài SUN WIN số 1 thị trường Châu Á 2022 sunwin laser engraver