Хајди Клум како пеперутка во проѕирен фустан на премиера во Лос Анџелес

Германската манекенка Хајди Клум неодамна присуствуваше на премиерата на дизниевиот филм „Малата сирена“ во Лос Анџелес.

Поранешниот ангел на Викторија Сикрет за оваа пригода носела креација на берлинскиот моден дизајнер Јасмин Ербаш со интересен облик и дезен кој потсетува на крилја од пеперутка. Целото издание го комплетирала со едноставна фризура и ефективна шминка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rob Zangardi (@robzangardi)

Хајди Клум се врати во Лос Анџелес откако таа уживаше низ Европа како поддршка на нејзиниот сопруг Том Каулиц и неговиот бенд Токио Хотел во последните неколку недели. Групата е на нивната турнеја Beyond the World 2023 и Клум постојано објавува видеа од нивната турнеја на социјалните мрежи.

 

Scroll to Top