Хејли Бибер покажа како се носи впечатлива чанта

Хајли Бибер секогаш привлекува внимание со своите модни избори, а деталот кој овојпат го привлече вниманието на многумина е зелената чанта на брендот Bottega Veneta.

Оваа чанта е изработена од телешка кожа. Чантата е достапна во две големини, а Хејли ја одбрала помалата.

Таа е облечена во едноставна црна маица и панталони, а носи едноставни црни чевли со шпиц. За накит таа носеше впечатливо ланче со привезок во форма на Б.

Чантата наречена „Clam“ доаѓа во две големини, а бојата имитира тропски лисја.

Во внатрешноста има џеб со патент, а чантата се затвора со помош на кожен додаток.

Чантата е направена во Италија.

Scroll to Top