Јелена Ѓоковиќ воодушеви со изборот на фустан на наградата „Лауреус“

Тенисерот Новак Ѓоковиќ синоќа заедно со сопругата Јелена присуствуваше на доделувањето на спортските награди „Лауреус“ во Мадрид.

По тој повод Новак Ѓоковиќ по петти пат стана најдобар спортист на светот. Српскиот тенисер претходно ја доби престижната награда во 2012, 2015, 2016 и 2019 година. На Новак наградата му ја врачи Том Брејди, легендата на американскиот фудбал и НФЛ.

Тенисерот на престижното доделување дојде со сопругата Јелена Ѓоковиќ, која воодушеви со изборот на фустан и целокупниот изглед.

Таа носеше црн топ фустан од модната дизајнерка Драгана Огњеновиќ.

Заедно со црниот фустан, Јелена носеше и дискретен накит, а косата ја стави во елегантна пунџа.

Новак носеше костум од италијанскиот бренд „Brunello Cucinelli“. Семејството Ѓоковиќ беше добро расположено и насмеано и им позираа на фотографите.

Scroll to Top