Кејт Мидлтон во Бостон стигна со накитот на принцезата Дајана кој не е виден по нејзината смрт

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон на доделувањето на наградите Earthshot 2022 во Бостон, е видена со накитот кој го носеше поранешната принцеза Дајана, а кој не бил виден од нејзината смрт во 1998 година. Кејт носеше светлозелен фустан со долги ракави и отворени рамења од брендот Solace London Sabina.

dobivaj vesti na viber

Ова парче облека вреди 525 долари, од платформата за изнајмување Hurr. Направи едноставна спуштена фризура, надополнета со блескави обетки и еден од најпознатите парчиња накит на принцезата Дајана, ѓерданот од смарагд и дијаманти кои Дајана често ги носеше дури и како лента за главата во 1985 година.

Блескавиот смарагд ѓердан на кралицата Марија не е виден од смртта на Дијана, а ѓерданот е редизајн на смарагдниот и дијамантски ѓердан што ѝ беше даден на кралицата Мери во 1911 година.

Освен што носеше еден од познатите ѓердани на Дајана, се чинеше дека Кејт го копираше и стилот на нејзината свекрва. Нејзиниот фустан потсетува на зелениот кој го носеше Дајана за време на посетата на Малезија во 1993 година. Вредноста на ѓерданот се верува дека чини 15 милиони долари.

Додека Принцот од Велс носеше кадифен смокинг и црни панталони за неговата годишна награда за заштита на животната средина. За првите награди на Earthshot во 2021 година, Мидлтон носеше 10-годишен фустан од Александар Меквин што првично го носеше на настан на БАФТА во Лос Анџелес.

Иако облеката годинава не ѝ беше толку стара, принцезата се држеше до одржливиот кодекс на облекување специјален за овој настан, на кој присуствуваа Дејвид Бекам, Били Ајлиш, Клои икс Хали, Рами Малек и Ени Ленокс.

Page Six пренесе дека наградата за животна средина на Принцот од Велс пристигна во Бостон оваа година, со 1 милион фунти односно 1,2 милиони долари, кои беа доделени на креаторите за промени во животната средина во категориите чист воздух, климатски промени, зачувување, ревитализација на океаните и отстранување на отпад.

Scroll to Top