Кејт Мидлтон во неформално издание на натпревар за едрење во Британија

By

Војвотката од Кембриџ неодамна беше во посета на британскиот тим за едрилица за време на натпреварот против Нов Зеланд облечена во бел краток шорц.

dobivaj vesti na viber

Иако членовите на кралското семејство мора строго да се облекуваат според протоколите, но понекогаш се прави исклучок посебно кога станува збор за спортски активности.

Кеј Мидлтон за оваа пригода се одлучила за бели кратки шорцови и маица со долги ракави и популарните патики „Superga“.

Ќе ви се допадне